Video

SSD diskas prieš HDD Kiek kartų kompiuteris pagreitėja?

Mūsų rekomenduojamas ekspertas

Zenonas Valeika

z.valeika@gmail.com
868410731

Nuo neatmenamų laikų, HDD kietasis diskas, kuriame buvo saugoma visa informacija, buvo neatsiejama kompiuterio dalis, išties bandau spėti, kad dabar apie 95% kompiuterių vis dar saugo duomenis HDD kietame diske. NAUJA era atėjo paprastiems vartotojams, nes kompiuteriams jau prieinama kaina egzistuoja daug greitesnis ir efektyvesnis SSD diskas (Standus diskas, angl. Solid State Drive)

Nors ši tema nesusijusi su asmeniniu augimu, video marketingu ar kitais dalykais, apie kuriuos aš dalinuosi ir padedu žmonėms, tačiau praleidžiant tiek laiko prie kompiuterio ir norint viską padaryti greitai, tai kuo pasidalinsiu yra VIENAS IŠ SVARBIAUSIŲ ŽINGSNIŲ, APIE KURĮ TURĖTUMĖT PAGALVOTI.

ssd-standus-diskas-greitis-hdd-kietasis-diskas-usb-sata-diskas

Failų rašymo ir skaitymo greičio palyginimai. SSD diskas yra 3-5 kartus greitesnis už HDD kietąjį diską

Žinot tą jausmą, kai žinai tiksliai ką nori padaryti sėdint prie kompiuterio, susidėliojęs galvoje kokie veiksmai bus toliau IR KOMPIUTERIS STRINGA, reikia laukti kol jis suka savo tą kvailą ratuką ir nieko negali tuo metu daryti tik nenorėti išvis sėdėti prie kompiuterio arba dar blogiau – galvoti koks gyvenimas negeras nes dabar nėra atliekamų pinigų investuoti į naują kompiuterį.

Jeigu jūsų kompiuteris nėra pats naujausias, nesvarbu ar laptopas ar stacionarus, garantija, kad jūs vis dar turit HDD kietąjį diską. Kodėl jums tai turėtų rūpėti? Nes jūsų kompiuteris daug lėtesnis nei galėtų būti, programos užsikrauna daug ilgiau ir pats kompiuteris negali išnaudoti visų resursų.

Interneto puslapiai verčiasi lėčiau, langai atsidaro daug lėčiau, failus surasti užtrunka ilgiau ir jūs visada laukiate kol kompiuteris susitvarkys su užduotimi, kurią jam užduodat. Visa tai gali pakeist SDD standus diskas, kuris gali pagreitinti kompiuterį 3-5 kartus ir papildomai gaunate vietos saugoti informaciją SSD diske.

SSD diskas kaina ?

Nors SSD diskas jau nėra toks brangus kaip prieš kelis metus, bet jo kaina yra vis dar aukšta palyginus su įprastais HDD kietaisiais diskais. Aš pats pirkau vieną optimaliausių SSD diskų rinkoje ir už 256 GB sumokėjau 350 Lt.
Kaip pavyzdys už tokią kainą, galima įsigyti 3000 GB (3 TB) diską arba kelis HDD diskus po 1 TB (apie 1000 GB).
512 GB SSD diskas, jo kaina siekia beveik 700 Lt, todėl man asmeniškai optimaliausias variantas yra SSD standus diskas 256 GB talpos.

Kai SSD disko kaina tokia didelė, mes jį naudosime ne duomenų saugojimui o tik operacinei sistemai, MAC ar WINDOWS nesvarbu. Mums svarbu, kad operacinės sistemos failai būtų skaitomi ir rašomi greitai, nes nuo to priklauso mūsų kompiuterio darbas.

Button

MAC mini SSD diskas

Mano abu SSD diskai CRUCIAL - M4 ir MX100 modeliai

Mano abu SSD diskai CRUCIAL – M4 ir MX100 modeliai

Kai pirkau Mac mini su 1 TB HDD disku, kuris yra tik 5400 rpm (apsisukimų per minutę) vietoj greitesnio 7200 rpm, pagreitėjimas tikrai labai jaučiasi. Operacinė užsikrauna ir paruošta dirbti per maždaug  25 sekundes, kai su paprastu HDD disku tai užtrukdavo iki 55 sekundžių.
Bet labiausiai jaučiasi kai vienu metu bandau atlikti daug operacijų, pvz. užkrauti daug programų tuo pačiu metu, skirtumas buvo milžiniškas – 12 sekundžių su SDD disku ir su HDD disku užtruko net 1 minutę 30 sekundžių.

Apibendrinimas

Kad ir koks greitas kompiuteris, bet jeigu neturime SSD disko, ant kurio „sukasi” mūsų operacinė sistema, mes laaaabai daug prarandame laiko ir greičio darbe. SSD diskai pakeis HDD diskus ateityje, bet kol kas jie yra per brangūs saugoti duomenis todėl SSD diskai 128 GB ir 256 GB yra tikrai pats geriausias „atnaujinimas”, kurį atliksite savo kompiuteriui.

Nepamirškit, kad nauji laptopai jau parduodami su SSD diskais, todėl tai tik laiko klausimas, kada visas pasaulis pakeis savo senuosiuos lėtuosiuos diskus į naujus SSD diskus, kurie yra be TRIUKŠMO, mažiau kaista ir naudoja mažiau energijos.

Mūsų rekomenduojamas ekspertas

Zenonas Valeika

z.valeika@gmail.com
868410731


Parašyk kokio dydžio talpos diskai yra tavo kompiuteryje ir kokių klausimų turi dėl SSD standaus disko, komentaruose žemiau

You may also like
Kaip surasti idealių klientų?
Domenas ir WordPress Blogas per 15 min.