[chatroll width='450' height='550' id='BrRaub-FR5c' name='virginijus-ukauskas---klausimai-ir-atsakymai' apikey='fvcexqshc8qni3gs']

Užduok klausimą Virginijui

ŠIAME WEBINARE:

  • 1

    klausimai Virginijui Žukauskui tiesiogiai

  • 2

    Virginijus pasidalins įspūdžiais iš EICMA 2014

  • 3

    ką reikia žinoti važiuojantiems motociklu

Apie Virginijų

Moderatorius:
Ramūnas Karpuška

Svečias:
Virginijus Žukauskas

Virginijui įmantrių triukų teko mokytis neakivaizdžiai

Pasak Virginijaus, dabartiniam jaunimui, pradedančiam domėtis akrobatiniu arba ekstremaliu važiavimu, gerokai lengviau nei kadais jam ir bendraamžiams pomėgio draugams. Dabar motociklų akrobatikos keliai Lietuvoje jau praskinti, yra iš ko pasimokyti. Tuo metu, kai kitose šalyse ši sporto šaka jau buvo intensyviai kultivuojama, Virginijui su bendraminčiais mūsų krašte teko „išradinėti dviratį“.

V.Žukauskas prisimena savo motorizuotąją pradžių pradžią. Paauglystėje zvimbdavo su mopedu. Ant tikrų motociklų persėdo gana vėlai - būdamas devyniolikos. Ir pats konstruoti pradėjo. Tikslas buvo iš rusiško „Dnepro“ pasigaminti kažką panašaus į „čioperį“, tačiau išėjo ne visai toks, kokio vaikinas norėjo. Kiek vėliau įsigijo japonišką motociklą.

Kaip ir dauguma pradedančiųjų motociklininkų, Virginijus skraidydavo gatvėmis, bet ilgainiui vien tai pabodo, norėjosi ko nors daugiau.

Prieš septynerius metus V.Žukauskas išbandė žiedines motociklų lenktynes. Dalyvavo Baltijos šalių čempionatuose - Kačerginės trasoje, Rygoje. Tačiau ir čia tarytum kažko stigo...

Alytiškis internete pradėjo ieškoti nuotraukų, filmuotos medžiagos apie tai, kokius triukus galima daryti su sportiniais motociklais. Ir, žinoma, „užkibo“. Pasitreniravęs, įgudęs gatvėje demonstruodavo įvairių triukų - važiuodavo ant priekinio, ant galinio rato ir kt. Yra pasiekęs ir neoficialų Lietuvos rekordą: ant užpakalinio motociklo rato pasiekė 268 km/h greitį!

Pasaulyje ūžtelėjo tikro akrobatinio važiavimo motociklu banga, pagavusi ir alytiškį Nuo 2004-ųjų Virginijus pradėjo nuosekliai domėtis būtent šia kryptimi. O Lietuvoje nieko panašaus nebuvo: arčiausiai motokaskadininkų galėjai rasti Vokietijoje, Vengrijoje. Mūsų šalies akrobatinio važiavimo aistruoliai mokėsi neakivaizdžiai iš jiems prieinamų informacijos šaltinių. „Esant dabartinėms galimybėms to įmanoma išmokti 10 kartų greičiau. Daug laiko sugaišome“, - sako V.Žukauskas.

Mokytis sekėsi neblogai, svarbiausia, nepasitaikė rimtų avarijų, sunkių traumų. Pasak Virginijaus, palyginti su dabartiniu jaunimu, akrobatinio važiavimo pradininkai Lietuvoje mąstė ir elgėsi labai atsargiai, naujus triukus įvaldydami palengva, nuosekliai - step by step. Mokėsi ir patys atradinėjo techninius sprendimus - kaip tinkamai paruošti motociklą. Profesionalius motociklų akrobatus gyvai Virginijus pamatė 2005-aisiais Kaune, per tradicinį „Bike Show Millennium“, į kurį atvyko ir pasaulio čempionas, garsusis vokiečių triukininkas Christianas Pfeifferis. „Kai akrobatai pradėjo treniruotis, gal pusę valandos stovėjome be amo. Buvo stulbinama matyti tai, ką anksčiau regėjome tik internete. O čia - keli metrai nuo tavęs vyksta tokie dalykai! Negali apsakyti, koks tai buvo jausmas!“ - dar ir šiandien emocingai anuomečius įspūdžius pasakoja Virginijus.

Čempionate Estijoje - pirmoji vieta

Atsistojus ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio taip pat apima nenusakomas jausmas. „Tada nuovargis dingsta, būna smagu, bet adrenalinas dar laikosi, nesilieja per kraštus“, - šypsosi Virginijus. - Netrukus grįžta jėgos, užplūsta tokia energija, kad, rodos, galėtum nesustodamas važiuoti dar parą!“

Nugalėtojo laurų skonį alytiškis patyręs jau ne kartą. Ar iš laimėjimų gali išskirti sau reikšmingiausius? V.Žukauskas mielai prisimena 2007-ųjų Europos akrobatinio važiavimo čempionatą, kuriame nutarė sudalyvauti norėdamas tiesiog išbandyti savo jėgas. Sau sakė, jog būtų puiku patekti į geriausiųjų 20-tuką. Po kvalifikacinio važiavimo alytiškis buvo 6-tas! Kai draugas pranešė apie rezultatą, Virginijui buvo sunku patikėti, kad aplenkė nemažai motociklininkų, kurie buvo jo mokytojai. Tačiau pabaigoje važiavo jau gavęs traumą („Vienas bičiulis, rimtas sportininkas, sakė: „Kad ir traumuotas, tu vis tiek turi bandyti, nes galbūt gyvenime daugiau nebus tokių galimybių.“) Finale bendroje įskaitoje V.Žukauskas buvo vienuoliktas, pats tai įvertino kaip aukštą vietą.

Šiemet Virginijus dalyvavo jau trejose varžybose. Kovo mėnesį Sankt Peterburge vykusiame Rusijos akrobatinio važiavimo čempionate alytiškis iškovojo antrą vietą, tapo Rusijos vicečempionu. Baltijos šalių čempionate, vykusiame per „Bike Show“, Virginijus taip pat užėmė antrą vietą. Visai neseniai, liepą, Estijos motociklų akrobatinio važiavimo atvirajame čempionate motociklininkas pasirodė geriausiai, užlipo ant aukščiausios nugalėtojų pakylos.

Straipsnio ištrauka paimta iš AlytausNaujienos.lt

 

P.S. atsakymai, kuriuose slypi daug daugiau nei kiti gali pamanyti