Ramūnas Karpuška: „Užsiimkite mėgstama veikla, ir jums nereikės dirbti“


1. Trumpai apibūdink veiklą, kuria šiuo metu užsiimi (animacija, webinarai, seminarai ir t.t.).

Šiuo metu konsultuoju žmones internetinio marketingo, pardavimų psichologijos bei asmeninio
efektyvumo klausimais. Organizuoju webinarus, turiu Facebook’e “Atmerk akis” paskyrą, kurioje
dalinuosi informacija ir padedu žmonėms rasti greičiausius bei efektyviausius būdus padidinti pajamas,
pritraukti klientų ar tiesiog laimingai ir sėkmingai gyventi.

Taip pat dirbu su klientais iš JAV: kuriu jiems video prezentacijas bei internetinius ! pardavimų kanalus.

2. Koks buvo tavo gyvenimo kelias, kol tapai tuo, kuo esi dabar. Kokie išbandymai, esminiai gyvenimo įvykiai padarė didžiausią įtaką?

Mano gyvenimo kelias nebuvo lengvas…atsimenu kaip jau kelintą dieną nakvodamas iš buvusios merginos
pasiskolintame automobilyje galvojau - kaip aš čia atsidūriau, kaip taip nusiritau…jau beveik savaitę
buvau tikras benamis.

O visa tai atsitiko dėl to, kad dar dirbdamas naktinį darbą už kelis svarus viename iš Anglijos fabrikų
peržiūrėjau filmą “Paslaptis”. Įkvėptas šio filmo, kuriame kalbama apie minčių galią bei traukos jėgą, aš
nusprendžiau “eiti” link to, ką labiausiai mylėjau: daryti video reklamas bei video prezentacijas. Mečiau
darbą fabrike, tikėdamasis “pritraukti” sėkmę, bet, žinoma, joks stebuklas neįvyko ir aš atsidūriau gatvėje.

Tiesa, dar anksčiau, prieš filmo “Paslaptis” peržiūrą, dažnai savęs klausdavau: kas aš esu, koks mano
tikslas, kodėl jaučiuosi toks pasimetęs, vienišas ir nereikalingas…nors atsakymas lyg ir buvo aiškus: 14
metų išėjau iš namų, nes šeimoje santykiai buvo labai komplikuoti, artimų žmonių meilės ir dėmesio stoka, išdavystės skatino analizuoti ir užduoti sau daugybę klausimą.
Tačiau kai buvau visiškai praradęs viltį ir net rimtai planavau pasitraukti iš gyvenimo, supratau - kad aš noriu, beprotiškai noriu gyventi, ne egzistuoti, bet GYVENTI. Tik atsidūręs visiškame dugne supratau, kad laikas kilti ir ieškoti savęs, savo mėgstamos srities, galimybių, laimės…ir ieškojau, dažnai manydavau, kad radau, bet štai būdamas 25 metų vėl buvau dugne, buvau benamis, miegantis skolintame automobilyje.Tačiau tas miegojimas automobilyje buvo tarsi poilsis prieš didžiausius pokyčius.

Būtent tuo metu sutiktas garsus British Airways pilotas įžvelgė didžiulį mano norą gyventi ir siekti gerovės, todėl nusprendė investuoti į mane ir įkurti bendrą kompaniją, užsiimančia video animacija. Per jo įtakingas pažintis susipažinau su Joseph McClendon 3, asmeninio efektyvumo treneriu (kuris dalyvavo ir 2012 metais Lietuvoje organizuotoje Forum One lyderių konferencijoje), 20 metų dirbusiu Tony Robbins (vienas įžymiausių motyvacijos ir lyderystės ekspertų pasaulyje) vyriausiuoju treneriu.

Josephas mane supažindimo su Video marketingo ekspertu Nr.1 pasaulyje ir nuo čia viskas prasidėjo kaip fantastiniame filme: užsakymai, pažintys su pasaulinio lygio ekspertais ir puikūs jų atsiliepimai apie mano darbą, kelionės į JAV, mano darbų (video prezentacijų) demonstravimas prieš daugiatūkstantines minias, mažų ir didesnių mano svajonių pildymasis, tokių, kaip pažintis ir darbas su civiliniu astronautu Nik Halik, kažkuria prasme Hollywood’o pasiekimas (pagal vieno iš mano klientų gyvenimo istoriją jau sukurtas filmas “Volstryto vilkas”, kurį vasarį pradės rodyti ir Lietuvos kino teatrai) ir galiausiai šeimos sukūrimas. !

3. Mokai žmones sėkmingo verslo paslapčių – iš kur visos šios žinios? Kur to išmokai? (su kokiais pasaulio lyderiais bendravai?)

Įkūręs kompaniją ir pradėjęs dirbti supratau, kad klientai nenukris iš dangaus ir jų nebus tiek, kiek norėčiau. Žinių apie verslą beveik neturėjau, todėl visko teko mokytis nuo pagrindų. Norėjau mokytis iš pačių geriausių, todėl pirmiausia ieškojau visame pasaulyje pripažintų ekspertų, kurių informaciją norėčiau įsisavinti, o tada - būdų kaip galėčiau su jais dirbti, sukurti jiems vertę bei už tai gauti naudingų pamokų ir žinių, kurių mokantis iš knygų negautum. Pradėjęs dirbti su geriausiu pasaulyje video marketingo ekspertu Mike Koenigs informaciją iš jo siurbte siurbiau.
Be to, ir jo draugų ratas buvo sudarytas iš geriausių Amerikoje ekspertų, todėl prašydavau Mike, kad duotų man kuo daugiau ir kitų ekspertų informacijos. Mike Koenigs, Joseph McClendon 3 (asmeninio efektyvumo treneris), Nik Halik (astronautas, investuotojas, nuotykių ieškotojas) bei Jordan Belfort (turbūt geriausias pardavėjas pasaulyje, pagal kurio gyvenimo istoriją sukurtas filmas) buvo tie, kurie suteikė daugiausiai žinių ir padarė didžiausią man įtaką.
Taip pat teko dirbti su Anthony Robbins, ruošti knygos pristatymą bestselerių autoriui Harvey Mackay, daryti video prezentacijas renginiams, kuriuose dalyvavo Richard Brandson, Donald Trump ir kiti garsūs ekspertai. Žinoma, viena yra žinoti, o visai kas kita daryti, todėl natūralu, kad įgyvendindamas projektus dariau nemažai klaidų, todėl mokiausi ne tik iš kitų pavyzdžių, bet ir iš savo klaidų.

Kaip ir kodėl gimė mintis vykdyti nemokamą projektą „30 dienų iššūkis“? Jau penkerius metus darau paprastus, buitinius video, kuriais padedu žmonėms įveikti psichologinius barjerus, suteikti žinių apie internetinį marketingą bei pardavimus, tačiau tai buvo pavieniai video, o norėjosi kažkaip sujungti visą informaciją į vientisą procesą.

Klausimas kaip tai padaryti mano galvoje sukosi gan ilgai, kol vieną vakarą tiesiog besimaudant duše man kilo mintis - o kodėl gi nepadarius “30 dienų iššūkio”, kuriame kiekviena diena būtų naujas iššūkis, nauja informacija ir naujos užduotys dalyviams. Ši mintis kilo ketvirtadienį, o jau penktadienį padariau internetinį puslapį, paskelbiau apie tai savo Facebook’o paskyros “Atmerk akis” gerbėjams ir “paleidau" Facebook’e reklamą. Nors tikėjausi, kad dalyvių bus apie 200, tačiau besibaigiant savaitgaliui užsiregistravusių dalyvių jau buvo 700 ir net pirmadienį pradėjus iššūkį registracijų vis daugėjo. Tai buvo labai spontaniška idėja, kurią ėmiau įgyvendinti net negalvodamas, tačiau, manau, kad projektas pavyko ir daug žmonių įgavo ir dar įgaus ne tik šiais laikais labai reikalingų žinių, bet ir nugalėjo savo baimes ar kitus psichologinius barjerus.

4. Kokie žmonės dalyvavo šiame projekte? (Taip pat paminėk, projekto mastą, kiek žmonių dalyvavo, užsiregistravo ir t.t., dalyvių pasiekimai)

Šiame iššūkyje dalyvavo ir vis dar dalyvauja labai įvairūs žmonės: tiek moksleiviai, tiek pensininkai, tiek verslininkai, tiek bedarbiai, tiek turintys aiškius tikslus, tiek nežinantys nuo ko pradėti. Naudingos informacijos sėmėsi kelionių organizatoriai, drabužių dizaineriai, siuvėjai bei mezgėjai, fotografai, medžiotojai, papuošalų, ekologiškos kosmetikos gamintojai, tinklinio marketingo atstovai, vyrai, padedantys suvilioti moteris, ir daugybė kitų.

Vienintelis bendras visų dalyvių bruožas yra toks, kad jų visų netenkina esama situacija ir jie visi tiki, kad gali susikurti geresnį gyvenimą, tačiau net trečdalis jų kaip pagrindinę priežastį, trukdančią tai padaryti, įvardija psichologinius barjerus.

Iš viso projekto svetainėje apsilankė 12,000 lankytojų, iš jų projekte aktyviai dalyvavo daugiau nei 1,200, kurie vidoe pamokas Youtube peržiūrėjo 28,000 kartų, t.y., 230,000 minučių arba 159 dienas. Jie paliko apie 1,000 komentarų ir padarė 50 video atsiliepimų apie projektą (daugumai tai buvo pirmas jų įrašytas video ir dar patalpintas viešoje erdvėje). Iššūkio dalyviai išsigrynino savo tikslus, išsiaiškino kas jiems trukdo jų siekti, išmoko susikurti interneto svetainę ir pritraukti lankytojų. Dar nepasibaigus “30 dienų iššūkiui” keletas dalyvių gavo užsakymų ir potencialių klientų, nors patys tuo netikėjo.

5. Tai buvo 30 dienų iššūkis tau, ar dalyviams? Kodėl?

Abiems pusėms. Labai daug laiko praleisdavau besiruošdamas, nes viską dariau vienas. Sugalvoti temą, nufilmuoti, sutvarkyti video, atsakinėti į komentarus ir visa kita užtrukdavo visą dieną ir dalį nakties.
Kartais būdavau tikrai pavargęs, nervingas, mažai laiko skyriau šeimai, todėl kildavo ! nesusipratimų. Na, o dalyviams tai taip pat buvo iššūkis.
Vien peržiūrėti visus video užtrukdavo nemažai laiko, o kur dar užduočių vykdymas ir pan. Ko gero sunkiausia buvo techninė dalis, nes daugeliui tai buvo visiškai nauja informacija, tačiau tie, kurie ją įsisavino, dabar tikrai išmano daugiau nei dauguma įmonių marketingo specialistų.

6. Kas žmones labiausiai stabdo imtis jų mėgstamos veiklos?

Mes patys esame stabdžiai. Nuolat bėgame, nuo savo mėgstamų veiklų susigalvodami įvairiausių pašalinių, nesvarbių veiklų, kad tik nereikėtų susidurti su tuo, ko iš tikrųjų norime. Nelabai svarbi mums veikla nesukelia tiek daug baimių ir nepasitikėjimo, todėl dažniau žmonės renkasi saugumą, bet atsisako savo troškimų.

7. Kodėl žmonės turi tiek daug baimių ir nepasitikėjimo savimi? Kaip jų atsikratyti?

Turbūt esate girdėję istoriją apie dramblius: kai juos mažus pririša už kojos prie medžio ir šie po keleto nepavykusių bandymų išsilaisvinti priima tai kaip normą, nors užaugę lengvai galėtų išrauti medį ir išsilaisvinti. Taip ir mes, nuo mažens augame ir kuriame savo suvokimą apie pasaulį ir jame esančią tvarką. Suaugę dažnai savo baimes ir nusivylimą perduoda vaikams to net nenorėdami.

Bandydami apsaugoti nuo savo baimių jie išaugina vaikus, kurie ir turi tas pačias baimes ir nepasitikėjimą. Yra du būdai, padedantys išsivaduoti iš tų vaikystės spąstų. Vienas iš jų yra rinktis ne tėvų, bet kito imponuojančio žmogaus pavyzdį, pvz., verslininko dėdės, sportininko pusbrolio ar šiaip kažkokio autoriteto. O antras - įvairios tragedijos ir asmenybės krizės. Dažniausiai po didelių sukrėtimų žmonės pasikeičia, “atsimerkia” ir pamiršę tėvų pavyzdį, pradeda gyventi taip, kaip iš tiesų nori jie.

Nelaukiant tų tragedijų ar krizių patarčiau įsigilinti - kodėl norisi baimės atsikratyti, galbūt tai ta pati baimė? Baimė nori atsikratyti baimės, kaip šuo bijantis savo paties šešėlio…gal įsigilinus į savo baimes paaiškės, kad jų ir nereikia atsikratyti, gal tiesiog reikia išmokti su jomis susigyventi, priimti, kad tai dalis tavęs, kaip ranka, koja ar kita kūno dalis, taip ir baimė - dalis žmogaus, tik reikia išmokti ją valdyti.

8. Ko palinkėtum žmonėms, kuriems trūksta ryžto kažką keisti savo gyvenime? Nuo ko pradėti pokyčius?

Atsipalaiduoti. Baigti karą su savimi, nes dėl to kenčiate ir jūs, ir aplinkiniai. Turbūt pažįstate žmonių, kurie, atrodo, be jokios priežasties yra pikti ir nervuoti. Deja, mes tampame tokiais, kai bandome įveikti pačių susigalvotus sunkumus. Bandydami dirbtinai išspręsti problemas dažniausiai randame tik trumpalaikį sprendimą, o kai nustojame viską kontroliuoti ir įvyksta tikrasis pasikeitimas. Nereikia nieko keisti, reikia tiesiog tapti tuo, kuo nori būti ir aplinka, pasaulis pasikeis pats.

9. Sėkmingo gyvenimo formulė.

Niekas negali pasakyti ar mes laimingi, ar ne, tik mes patys. Taip pat ir su sėkme: niekas negali pasakyti ar mes sėkmingi. Galbūt visuomenėje labai gerbiamas ir sėkmingu laikomas asmuo iš tiesų jaučiasi pats nelaimingiausias ir nesėkmingiausias žmogus ir atvirkščiai - niekam nežinomas ir pagal šiandieninius standartus nieko nepasiekęs žmogus jaučiasi be galo sėkmingas.

Todėl, mano nuomone, reikėtų tiesiog daryti tai, kas mus daro laimingus. Atrasti vis naujų, džiaugsmą suteikiančių veiklų bei dalykų ir mėgautis jais.
Svarbiausia - gerai jaustis ir ignoruoti viską, kas tam trukdo. Na, o jei negalime ignoruoti, dėl to taip pat nesijausti blogai, tiesiog priimti viską, taip, kaip yra.
Mano mėgstamiausias posakis yra - jeigu norime būti laimingi, tai kodėl renkamės dalykus, kurie mus daro nelaimingus? Dažnai galvodami apie tai, kad kažko neturime, jaučiamės blogai ir įsivaizduojame, kad tik “pakentėję” tai įgysime, tačiau ironija tokia, kad nesijausdami laimingi mes ir netampame sėkmingi. Blogas jausmas yra rodiklis, kad kažką savo gyvenime darome ne taip. !

10. Koks tavo gyvenimo tikslas?

Mano tikslas - pakelti lietuvių vertę pasaulyje. Pirmiausia tai prasideda nuo mano paties vertės, nuo mano sūnaus, kuriam noriu parodyti pasaulį be jokių limitų, nuo santykių su mano mylima moterimi bei žmonių, kuriems padedu judėti į priekį.
Sau jau įrodžiau, kad įmanoma viskas, kas maniau, kad neįmanoma, todėl dabar laikas tuo įtikinti kitus lietuvius.

Tiesa, pamokyti ir įtikinti galiu tik savo pavyzdžiu, o ne kalbomis. Dar tiksliai nežinau kaip viskas bus, bet žinau, kad esu tinkamu metu tinkamoje vietoje ir džiaugiuosi, kad gimiau tinkamame pasaulio taške pas tinkamus tėvus, nes būtent tokia praeitis man ir padėjo “atmerkti akis” ir suvokti kas aš ir visi kiti esame. Dabar belieka mėgautis gyvenimu, daryti tai, ką myliu ir savo pavyzdžiu paskatinti žmones daryti tą patį.

Man padėsi jeigu pasidalinsi ką atradai bendro (o gal skirtingo) su manimi ?